Seuran hirvenpyyntialueen kartta

Seuran hirvenpyyntialueiden  kartat saat helpoiten Oma riista -sovelluksen kautta. Sovelluksessa näkyvät kaikki seuran tämän pyyntikauden kartat. Sovelluksessa näet myös oman sijaintisi kartalla  –  kunhan muistat laittaa Gps:n päälle! Toinen tapa on ilmoittaa nimi ja metsästäjänumero Eija Karppilalle sähköpostitse (varmin tapa) tai soittamalla. Eija lisää sinut Oman riistan seuran jäsenluetteloon. Käyt sitten ilmoituksen saatuasi kopioimassa seuran kartat Oma riistan sivuilta omaan koiragps -sovellukseesi.  Näin näet tarkemmin mm. tilojen rajat.

Alla olevasta linkistä löydät yleiskuvan seuran hirvialueesta.  Klikkaa kilinkistä niin karttasivu aukeaa.  Karttaa voi suurentaa kuvan reunassa olevilla plus – ja miinus -näppäimillä.

2018-06-18Hirvialue2018

Oma riistan karttasovellus on hyvä ja toimiva.